مربای ازگیل ( کاندِس )مقوی برای صبحانه

مربای ازگیل مقوی برای صبحانه

مواد لازم :

ازگیل پاک شده و تمیز : ۱ کیلو

شکر : ۱ کیلو

آب : ۲ لیوان

 

طرز تهیه مربای ازگیل

اول از همه ازگیل ها را پاک می کنیم ابتدا سر و ته ازگیل را برمی داریم ، ازگیل پوست نازکی دارد که پوست را آرام برمی داریم و ازگیل را از وسط نصف می کنیم و هسته های آن را برمی داریم . و همه ازگیل ها را به همین طریق پاک می کنیم. بعد یک ظرف پلاستیکی انتخاب می کنیم (حتما برای این کار نیاز به یک ظرف پلاستکی داریم) یک لا ازگیل و یه لا شکر می ریزیم (یک کیلو شکر را نصف می کنیم و نیم کیلو را الان و نیم کیلو را موقع پخت ازگیل اضافه می کنیم) و به مدت ۲۴ ساعت ظرف ازگیل را داخل یخچال قرار می دهیم تا آب بیافتد .

۶۶۶۹۶۶۶۶

بعد از ۲۴ ساعت ازگیل ها را از یخچال بیرون می آوریم نصف شکر و ۲ لیوان آب را به ازگیل و شکر اضافه می کنیم و داخل قابلمه می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم وقتی که جوش آمد حرارت را کم می کنیم و در قابلمه را قرار می دهیم تا ازگیل پخته خوش رنگ شود این مربا زمان پخت بیشتری می خواهد با حرارت ملایم می گذاریم که درست شود تقریباً‌ بعد از ۴۵دقیقه تا ۱ ساعت آماده می شود .

و هر وقت احساس کردید که ازگیل پخته و خوش رنگ شده در قابلمه را برمی داریم و مقداری از مربا را در داخل یک ظرف کوچک می ریزیم و ۱۰ دقیقه می گذاریم تا سرد شود و هر وقت احساس کردید که غلظت مربا خوب است آن را از روی گاز برمی داریم . چون این میوه تقریباً ترش است احتیاج به آب لیمو ندارد .

الان هم فصل ازگیل جنگلی می باشد  و اطراف جنگلهای روستای سنام هم فراوونه .

۲ پاسخ

  1. علی عبدی می‌گه:

    مطالب خیلی خوب جالب و جدیدی بود متشکرم

  2. آرش می‌گه:

    مربای ازگیل رو ندیده و نشنیده بودیم که الان برام جالب بود- شکر زیاد میخواد اما فک کنم خوشمزه و مقوی باشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.